Урок математики в 1 клас
Тема.
Повторення вивченого матеріалу. Узагальнення та
систематизація знань.
Мета. Закріпити
нумерацію чисел у межах 10, уміння і навички усного додавання і віднімання в
межах 10; удосконалювати навички порівняння чисел; продовжувати роботу над
складанням та розв’язуванням задач; розвивати мислення, кмітливість, увагу
дітей; виховувати інтерес до знань.
Обладнання.
Карточки для індивідуальної роботи, лічильний матеріал, предметні малюнки.
Хід уроку.
І.
Організація класу.
Вчитель дає дзвіночком сигнал, діти промовляють слова.
Діти
Пролунав дзвінок.
Починається урок.
Будемо працювати старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти просто молодці!
Учитель
Знову день почався,
діти!
Всі зібрались на
урок.
То ж пора нам
поспішати –
Кличе в подорож
дзвінок.
Сьогодні в нас урок
звичайний,
Та вчить багато нас
чого,
Хай буде він для
нас повчальний,
За це подякуємо
йому.
ІІ.
Мотивація навчальної діяльності.
(Слайд
2)
-
Діти, ви любите
казки?
-
Чому ви любите
казки? (Цікаві, яскраві; добро перемагає зло!...)
-
Який настрій після прочитаної казки?
-
А чи хотіли б ви
потрапити у казку і стати справжніми героями самої справжнісінької казки?
-
Так, як у нас з
вами урок математики, то і казка наша буде… – математичною! Я думаю, що вона
обов’язково буде цікавою, а саме головне – доброю. Нас попереду дійсно чекають
неймовірні пригоди! Ми будемо рахувати: додавати і віднімати в межах 10;
розв’язувати приклади і задачі; порівнювати числа, а саме головне – цінувати
кожну хвилину нашого уроку. Кожна казка має назву. От і наша буде називатися
«Неймовірні пригоди 1 класу у країні Казкарії».
-
Цю надзвичайну
історію розповів метелик, який залетів до нашого класу.
Діти, а ви хочете
дізнатися, що трапилося в Казковій країні? Тоді слухайте і дивіться.
-
Хто до нас завітав? (Слайд3 .)
-
Діти, Буратіно
загубив ключик від дверей,де мешкає цариця Математика. І він не може потрапити
на казковий карнавал до друзів. Допоможіть йому,полічіть.
ІІІ. Повторення
вивченого матеріалу.
1. Усна лічба. (Слайд 4)
Прошу,
діточки, зручніше сідайте і лічбу ви пригадайте.
Скільки сонечок на небі? (1)
Скільки
пальців рук у тебе? (10)
Скільки
лапок у жука? (6)
Скільки їх
у павука? (6)
Скільки
вікон має клас? (3)
Скільки
парт стоїть у нас? (15 )
Скільки в
класі школярів? (24)
А маленьких
пустунів? (?)
2.Гра «Дзеркало». (Слайд 5)
-
Як тільки вийшов Буратіно на цифрову стежку, як
назустріч йому йде дівчина.
-
Чи впізнали ви її?
-
Як її зовуть?
Вона хоче допомогти хлопчику знайти дорогу до палацу, але спершу перевірить
його знання з математики. Допоможіть йому.
(Слайд6)
5+3=5+1+* 10-6=10-3-*
6+4=6+2+* 10-2=10-1-*
3+5=3+1+*+* 9-5=9-1-*-*
3.Порівняння виразу і
числа (№1,с.86)
4.Розв’язування задач геометричного змісту на збільшення або зменшення
числа на кілька одиниць. (№3,с.86)
5.Розв’язування
задачі на знаходження суми трьох доданків.(№4, с.86)
ІV. Перевірка знань, умінь та навичок.
1.Самостійна робота. (Слайд 7)
Тільки-но Буратіно
вийшов на пряму дорогу, як назустріч вибігає Вовк. Він також ходить в «Лісову
школу», але не дуже любить математику. Допоможіть йому.
а). Обчислити. (Слайд8)
1 варіант 2
варіант
6+1+2 8-2-2 7+2+1 9-2-2
9-3+1 4+3-1 8-3+1 5+5-2
10-4+1 7-5-2 10-3+2 6-4-2
б). Математичний
диктант. (Слайд 9)
- Записати «сусідів» числа 6.
- Записати число, попереднє до числа9.
- Записати число, наступне до числа3.
- Записати суму чисел3і3.
- Записати різницю чисел8і6.
- На скільки число7 менше від числа8.
- Число 9 зменшіть на 3. Запишіть результат.
- Перший доданок 3, сума10. Запишіть другий доданок.
- Звіряткам з лісової школи дали домашнє завдання порахувати. Білочка і Ведмедик виконали завдання по-різному. Хто з них
виконав завдання правильно? (Слайд 10)
в). Гра «У лісовій школі». Знайдіть помилки. (Слайд 11)
2+2+1=4 3+1+1=6
3+2+2=5 3+3+3=8
4+4+1=8 4+1+1=5
От і добре! Із цим завданням,
діти, ви впорались! Тож звірята бажають вам щасливої дороги. Рушаємо стежкою
цифровою далі.
2.Фізкультхвилинка(Слайд 12)
Буратіно
далі йде по стежині і назустріч йому Зайчик.
-
Привіт, Буратіно! Я
Зайчик-побігайчик, люблю стрибати. Я бачу,що ти стомився у дорозі, тож давай
разом відпочинемо.
Я малюю Зайчика для вас – раз
Це у нього, бачте голова – два.
Це у нього вуха догори – три.
Це у нього хвостик сірий –
чотири.
Це очиці весело горять – п’ять.
Ротик, зубки, хай морквину їсть
– шість.
Шубка тепла, хутряна на нім –
сім.
Ніжки довгі, щоб гасав він
лісом – вісім.
Ще навколо посаджу дерев я –
дев’ять.
І хай сонце сяє в піднебесся –
десять.
3. Розв’язування задач і
цікавих завдань (Слайд 13)
На шляху Буратіно
зустрічається зачарована Яблунька. Зачарувала її Баба Яга, і вона не
родять яблучка. Якщо зумієте розв’язати
задачі і виконати завдання, то чари зникнуть.
-
Діти, допоможемо
Яблуньці?
а). Розв’язування задачі (№5, с.86).
б). Технологія «Мікрофон». Які висловлювання хибні, а які
істинні (№7, с.86)
Молодці,діти! Погляньте,
Яблунька має знову яблучка. (Слайд 14)
-
Буратіно вирушив далі в дорогу, а йому назустріч Кіт Базиліо і Лисиця Аліса. (Слайд156)
6.Робота з геометричним
матеріалом. (Слайд 16)
Вони не хочуть Буратіно пропустити, а в нього немає
грошей. Отже потрібно виконати завдання від Кота Базиліо. Назвіть фігури
зображені.
![]() |
|||||||||||
![]() |
|||||||||||
![]() |
|||||||||||
![]() |
|||||||||||
![]() |
![]() |
||||||||||
7.Робота за індивідуальними
картками. (Слайд17)
Завдання від Лисиці Аліси.
-
Не пропустимо!
Попрацюйте індивідуально.
Картка№1
а)
4+6-3= 1+1+8=
7-3+5= 2+8-9=
б)
Порівняти
4+3*8 3+5*10
Картка№2
а)
3+5-2= 1+1+7=
6-3+4= 3+7-5=
б)
Порівняти
6+1*7 10-6*10
- Діти, всі випробування
позаду. Ви подолали багато труднощів і перешкод разом із Буратіно. Молодці! Ось
ви перед дверима казкової країни, де нас зустрічає цариця Математика. (Слайд 18)
ІV. Підсумок уроку.
-
Діти сподобалась
Вам наша казка?
-
Що запам`яталось?
-
Найголовніше – ви
потрапили у казку!
Ось і казочці
кінець, а хто завітав до нас у гості – той насправді Молодець.
P.S. Всіх, хто бажає
як у казці жити – ласкаво просимо з нами дружити!
Сьогодні казочка закінчилась
щасливо. Буратіно знайшов ключик і потрапив на казковий карнавал до Палацу
Знань. (Слайд 19)
- Дякую вам за старанну роботу
на уроці. Діти, продемонструйте свій настрій на уроці. (Слайд 20)



Діти хором промовляють слова: (Слайд 21,22)
Працювали всі
старанно
І почули у кінці,
Що у нашім першім
класі
Діти – просто
молодці!
(Слайд 23)
Немає коментарів:
Дописати коментар